Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. zobacz więcej

Zamknij


       Wystawianie faktur nigdy nie było tak proste :)
Pomoc, częste pytania


Jak zamieścić logo na wydruku faktury?

Aby zamieścić logo na wydruku faktury:
  1. Wybierz w menu: Ustawienia->Drukowanie.
  2. Upewnij się, że wybrany "Format wydruku faktur" to "do PDF" (tylko w tym formacie możliwe jest drukowanie logo).
  3. Wgraj plik z logo korzystając z sekcji "Logo"->"Logo firmy".
  4. Zaznacz opcję "Drukuj logo firmy na fakturach".
  5. Określ pozycję logo na wydruku ("Położenie logo").


» Wybór jakości wydruku
Począwszy od wersji 3.3.3 serwis i-faktura.pl pozwala na zamieszczenie logo w kilku rozdzielczościach. DPI jest to liczba "plamek" przypadających na cal długości wydruku. Wartość DPI określa gęstość możliwych do uchwycenia szczegółów obrazu.

Dostępne w Seriwisie ustawienia pozwalają na automatyczne wykrycie DPI (informacja o DPI z reguły zapisana jest w pliku graficznym) lub wymuszenie wydruku w określonym DPI (spośród 72 DPI, 150 DPI, 300 DPI).

Gdy logo drukowane jest w rozdzielczości 72DPI drobne elementy na logo (np. tekst pisany relatywnie małą czcionką) mogą być na wydruku zniekształcone i mało wyraźne.
Logo będzie wyglądać "poprawnie" w dowolnej rozdzielczości.
W przypadku wydruku w rozdzielczości 72DPI tekst pisany relatywnie małą czcionką na wydruku będzie nieco "rozmazany" i "niewyraźny". Jeśli zaobserwujesz niezadawalający efekt na wydruku spróbuj wgrać logo w wyższej rozdzielczości (150 DPI lub 300 DPI).
» powrót
Polityka prywatności | ©2006-2018 I-Media Łukasz Ostaniewicz