Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. zobacz więcej

Zamknij


       Wystawianie faktur nigdy nie było tak proste :)

Zmiany od 2013 r.

Data wprowadzenia: 02-01-2013
Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2013 r. na fakturach wystawianych za pośrednictwem Serwisu brak jest adnotacji "Oryginał","Kopia". Ponadto w miejsce dotychczasowej "Daty sprzedaży" widnieje "Data dostawy / wykonania usługi".

Aktualizacja wynika z rozporządzenia z 11 grudnia 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług - Dz. U. z 18 grudnia 2012 r., poz. 1428.


Jeden link "Drukuj" w miejsce wcześniejszych "Drukuj oryginał" i "Drukuj kopię".

"§ 19. 1. Faktury wystawia się co najmniej w dwóch egzemplarzach, z których jeden otrzymuje nabywca, a drugi zachowuje w swojej dokumentacji podatnik dokonujący sprzedaży."

W związku z aktualizacją rozporządzenia, na fakturach generowanych z Serwisu od 2013 r. brak jest adnotacji "Oryginał","Kopia". Aby wydrukować 2 jednakowe ezgemplarze faktury (jeden dla nabywcy, drugi dla podatnika), należy kliknąć odnośnik "drukuj", po czym w oknie podglądu faktury dwukrotnie wysłać zadanie drukowania do drukarki.


Data dostawy/wykonania usługi

Zmianie uległo również określenie daty sprzedaży na fakturze. Zamiast niej dla nowo dodawanych dokumentów drukowane jest "Data dostawy/wykonania usługi".


"Faktura VAT" lub "Faktura"

Znikł obowiązek umieszczania "Faktura VAT" na fakturach. Użytkownik Serwisu ma możliwość wyboru czy chce by na dokumencie był drukowany nagłówek "Faktura VAT" czy "Faktura". (Wyboru można dokonać w "oknie dodatkowych opcji", które dostępne jest na liście faktur, na zakładce FV Sprzedaży po kliknięciu w link "..." (link jest widoczny obok Edytuj | Usuń)).Okres przejściowy

Do końca stycznia 2013 r. do programu nadal można wprowadzać i drukować dokumenty według starych zasad. W oknie dodatkowych opcji przy każdej fakturze sprzedaży można zdefiniować, czy na danym dokumencie:
a) ma być wyświetlana "Data dostawy / wykonania usługi" czy też "Data sprzedaży",
b) ma być wyświetlana adnotacja "Oryginał/Kopia".
Opcja ta będzie przydatna dla tych z Państwa, którzy w styczniu będą wprowadzali do Serwisu np. dane dokumentów z grudnia 2012 r. Okno dodatkowych opcji dostępne jest na liście faktur, na zakładce FV Sprzedaży po kliknięciu w link"..." (widoczny obok Edytuj | Usuń)).Zobacz inne artykuły
Uwaga: nowa wersja programu! (14-08-2016)
Miło nam poinformować, że udostępniliśmy nową odsłonę programu i-faktura.pl. Nowe wersja oznaczona 4.0.0 charakteryzuje się całkowicie nową szatą graf... więcej »
Uwaga: zmiana sposobu logowania (01-01-2016)
Począwszy od 2016 r. do programu zalogujecie się Państwo przy pomocy przycisku "Zaloguj" w prawym górnym rogu ekranu. Zmiana ma na celu zwiększenie... więcej »
Spokojnych i radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku (23-12-2015)
Życzymy Państwu spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń i wielu radości w Nowym Roku. Ekipa i-faktura.pl Przy o... więcej »
Nowości w 4.0.0-Beta2 (12-12-2015)
Miło jest nam poinformować Państwa w wprowadzeniu nowej wersji i-faktura.pl. Aktualizacja dotyczy głównie nowej linii produktu 4.0.0-Beta2. Histori... więcej »
Wersja 4.0.0-Beta1 udostępniona do testów (10-09-2015)
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy ostatnią fazę przygotowywania wersji 4 programu i-faktura.pl, tj. testy przy udziale Użytkowników. W... więcej »
Zobacz wszystkie »
Uwaga: nowa wersja programu!
Miło nam poinformować, że udostępniliśmy nową odsłonę programu i-faktura.pl. Nowe wersja o ... więcej »
Uwaga: zmiana sposobu logowania
Począwszy od 2016 r. do programu zalogujecie się Państwo przy pomocy przycisku "Zaloguj" w ... więcej »
Polityka prywatności | ©2006-2018 I-Media Łukasz Ostaniewicz